poniedziałek, 30 maja 2016

Figurkowy Karnawał Blogowy ed. XXI "Oldschool" - chaos dwarf warior


Jako że jestem gospodarzem obecnej edycji FKB której temat to oldschool chcę uraczyć was drodzy czytelnicy modelem wyjętym z armii która już dawno nie gościła w świecie Warhammera. Modelem tym jest nie kto inny jak chaos dwarf warior z czwartej edycji Warhammera Fantasy Battle. Figurka była moją muzą gdy tworzyłem w głowie temat obecnej edycji FKB Starałem się pomalować krasnala zachowując oldhammerowe standardy i nie przesadzić aby nie zniszczyć jego klimatu. Niestety nie dysponuję tarczą z tamtego okresu a tym bardziej kalkomanią która była by wisienką na torcie ale za to krasnal dostał tarczę od chaos wariora z bodajże 5 edycji więc chaotyczny oldhammerowy klimat został utrzymany :P Oto kilka fotek mojego chaotycznego krasia:

19 komentarzy:

 1. No jak na prowadzącego tą edycję to na prawdę szacunek!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miły dla oka, już nie robią takich figurek :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny krasnoludo-klocek Chaosu :) Chyba wiele starych modeli w naszych kolekcjach jest wybrakowanych, grunt to umieć czymś zastąpić braki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, brak bitsów czasem dość mocno doskwiera.

   Usuń
 4. Sehr gut! Też mam notabene na biurku trzy takie krasie, ale muszą poczekać na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tylko tego jednego ale mam nadzieję że będzie mi dane wejść w niedalekim czasie w posiadanie co najmniej 20 takowych krasiejów. :D

   Usuń
  2. Dorwać dwudziestkę w tych czasach to nie przelewki (chyba, że ktoś po znajomości leje). Powodzenia! :)

   Usuń
 5. Pamiętam jak kiedyś, dawno temu nie podobały mi się krasnoludy chaosu. Teraz z perspektywy uważam że są bardzo charakterystyczne i coś w sobie mają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ze mną było podobnie jak z Asterixem - obecnie dużo bardziej cenię stylówę krasnali Chaosu niż w dawnych czasach. Babilońskie zębacze-brodacze w tureckich czapkach! Niełatwo pomalować tę figurkę w "poważny" sposób, tak bardzo zionie pstrokacizną i, co tu dużo gadać, kiczem, ale, patrząc na to dzisiaj, ten kicz nie jest wcale taki zły:) A Ty wyszedłeś z tego obronną ręką! Szacun:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurde fajny model. A malowanie w dechę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiedziałem, że w tej edycji znajdzie się ktoś z Chaos Dwarfami i się nie pomyliłem =) trudno o większych "charakterników"! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 9. Klasyczny babilończyk w klasycznym malowaniu. Miło :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super chaośnik. Genialnie pomalowany !

  OdpowiedzUsuń