piątek, 23 czerwca 2017

Orki - zdjęcie zbiorowe

Moja banda pomału się rozrasta i mam nadzieję, że niebawem będzie okazja aby popełnić kolejne orkowe modele. Na zdjęciu ostatnio pomalowani orkowie, wraz z modelami prezentowanymi w zeszłym roku. Przy okazji podwyższenie fotograficzne w praktyce. :)10 komentarzy:

 1. Nie jest źle, choć modele w drugim rzędzie mogłyby być bardziej odsłonięte. A nie myślałeś o zrobieniu schodów do grupowych zdjęć modeli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, modele mogły by być lekko wyżej i wykonam jeszcze jedną listewkę około 5-6mm żeby podnieść modele. Ta którą wykonałem do krasnoludów będzie za gruba do modeli takich jak orkowie.

   Co do schodów to jest taki plan ale jeszcze nie teraz bo nie mam aż tak licznych regimentów którym mógłbym strzelać fotki.

   Usuń
 2. Not bad, not bad. Nie będę się czepiał bo:
  1. Nie umiem robić zdjęć.
  2. Nie znam się na robieniu zdjęć.
  Ale ostrość złapało na ścianę i przez to figurki w przednim rzędzie są niewyraźne, te z tyłu trochę mniej ale również. Nie wiem czy to wina zdjęcia, czy da się zrobić inaczej, czy też jest to wina właśnie tego podwyższenia.
  Pobaw się z aparatem i może uda ci się osiągnąć lepszy efekt, jeśli nie to nie wiem czy takie podwyższenie ma sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aparacie trzeba zmienić ustawienia głębi ostrości.

   Usuń
 3. Pierwszym problemem jest to że połamał mi sie statyw. Drugi problem to to że nie mam jeszcze dobrego oświetlenia. Trzeci problem to brak umiejętności robienia zdjęć... Postaram sie wszystkie te problemy zniwelować do 0 jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam toto, ze szczególnym uwzględnieniem kawałka o "Aperture":
   https://www.warhammer-community.com/2016/11/13/the-model-photo-how-to-photograph-models-for-display/

   Usuń
 4. Kiedy zdjęcie przedstawia pojedynczego orka, to jest wyraźne i widać, jak fajnie go pomalowałeś. Jednak w większej grupie trudno o perfekcyjną ostrość. I nie chodzi mi o różnicę wysokości czy soft cover.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam całą armię takich ale pomalowanych mam tragicznie (to było dawno i w wielkich ilościach). Twoi się świetnie prezentują. Jak się do każdego przyłożyć to sporo można wyciągnąć.

  OdpowiedzUsuń