sobota, 4 lipca 2015

Pomnik

Jakiś czas temu zaprezentowałem wam moje krasie. Pośród nich znalazły się dwa modele które kupiłem na próbę firmy em-4, kosztowały coś koło 1,50 zł za sztukę. Wówczas Maniex pozostawił pod moim postem komentarz: "wielce urokliwe krasie, te z em-4 chyba fajniejsze jako rzeźby...". Ta wypowiedź nasunęła mi świetny pomysł, RZEŹBA!!!! Długo kombinowałem nad tym jak wkomponować takiego krasia jako rzeźbę w element jakiejś budowli. Nic nie przychodziło mi do głowy, pewne za mocno kombinowałem. Pewnego dnia przechadzając się z narzeczoną po moim rodzinnym pięknym Wrocławiu doznałem olśnienia (akurat przechodziłem koło "Fontanny z Szermierzem" pod uniwersytetem). Przecież nie muszę wstawiać figurki jako rzeźby na budynku a mogę wykorzystać ją jako wolno stojący pomnik.
Długo nie trzeba było czekać zamówiłem więc kilka kolejnych krasi (kilka czyli 30 z włócznią i 4 z toporem :P) i wziąłem się do roboty. Trochę polistyrenu, kartonowa rurka po folii aluminiowej, wikol, model krasnoluda i tarcza od GW a wszystko po złożeniu w całość prezentuje się tak:




10 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie się prezentuje! Musisz kiedyś zdjęcie całego stołu cyknąć)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej kiedyś cyknę takową fotkę z tym ze najpierw muszę wykonać stół ale to za miesiąc bo puki co nie mam za bardzo czasu na takie projekty.

   Usuń
 2. Wygląda zacnie.

  Przyłączam się do postulatu Michała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ej no wyszło przednio! A zupełnie z innej beczki, byłeś może dzisiaj w Nowych Horyzontach na testowaniu Age Of Sigmar? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem dziś (niedziela) ale niestety nie miałem okazji zagrać bo takie małe siedmioletnie stworzenie było bardzo niecierpliwe... a co?

   Usuń
  2. A nic, ja byłem wczoraj i zastanawiałem się czy się nie spotkaliśmy przypadkiem ;-)

   Usuń
  3. To kiedyś możemy się przypadkiem spotkać na małą partyjkę Mordheima :P

   Usuń
  4. To jest zasadniczo słuszna koncepcja! :-)

   Usuń
 4. Bardzo się cieszę że tak wiele osób motywuje mnie do wykonania stołu i z niecierpliwością na niego czeka. Jest to mój cel na najbliższy czas ale zacznę go realizować dopiero po 20 sierpnia bo wówczas będę po własnym ślubie i podróży poślubnej.

  Tak więc bardzo wam dziękuję i bądźcie cierpliwi a obiecuję że się nie zawiedziecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. No, przeglądając ofertę em-4 to chyba też stwierdzam, że ich figurki tylko do cokołów się nadają jako kamienne rzeźby. Czekamy na stół z 34 pomnikami !! ;)

  OdpowiedzUsuń