niedziela, 18 września 2016

Najlepszy przyjaciel człowieka w skali 28mm

Bardzo długo szukałem modelu psa który nie będzie wyglądał jak zwierze słaniające się po ziemi zaraz po eksplozji bomby atomowej. Niestety, znalezienie odpowiedniego modelu jest ciężkie, ale nie niemożliwe! Mogę śmiało stwierdzić, że szukałem psiaka, który będzie odpowiadał moim oczekiwaniom prawie półtora roku. Na szczęście godziny spędzone przez ekranem opłaciły się. Pewna strona z UK oferuje bardzo ciekawe modele psiaków i to w trzech rasach: Owczarek Niemiecki, Doberman i Rottweiler :D. Wybór padł na Rottweilery. Kupiłem sobie trzy modele mimo, że potrzebowałem tylko jednego (psst... do zamówienie dorzucił się też Maniex i ma w swojej kolekcji Owczarka Niemieckiego, jak go przyciśniecie to się pochwali... Co...? Ja...? Ja nic nie mówiłem.. :P)
Tak więc wracając do tematu mojej przecudownej psiny, to tak jak mówiłem jest to Rottweiler. Model jest prawdopodobnie(mój angielski LEKKO kuleje) produkcji firmy Crooked Dice  wykonany z metalu i muszę przyznać, że jest wykonany bardzo czysto. Niewielka linia podziału formy na grzbiecie i uszach z łatwością daje się usunąć. Miałem też pewne obawy co do skali, ale psina jest idealnie dopasowana do skali 28mm. Podsumowując, modele są warte wydania tych kilku funcików i dla zainteresowanych dorzucam link do strony, na której można je nabyć: http://www.crooked-dice.co.uk/wp/product/attack-dogs/
Mam nadzieję, że moje poszukiwania zakończone sukcesem ułatwią innym odnalezienie swojego czworonoga :P


7 komentarzy:

 1. Niby groźny tak zerkając z pyska, ale w Twoim malowaniu taka jakaś słodka ta miniaturka ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to pies zaczepno-obronny :P

   Usuń
  2. Też miałem to napisać, bo na pierwszym zdjęciu to jak pluszak z przydużymi zębami =P

   Usuń
 2. ładnie wyszedł :) chyba tez sobie jakieś pieski sprawię, przydałoby się kilka owczarków do moich grenadierów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, owczarki też sa dostępne i prezentują się też bardzo fajnie.

   Usuń
 3. Niełatwo o fajne psy. Sam latami szukałem czegoś do Witch Hunterów. W końcu się udało, ale dobrze znać alternatywne źródło :) Bardzo przyjemna figurka.

  OdpowiedzUsuń