sobota, 6 lutego 2016

Kopiowanie elementów z GSu

Częstym problemem nas fanów gier bitewnych jest brak bitsów. Jak zużyć bitsa i mieć bitsa? To proste trzeba go skopiować!

Chcę dziś wam zaprezentować prosty sposób na skopiowanie drobnych elementów takich jak emblematy na tarcze czy inne w miarę płaskie elementy. Potrzebować będziemy: element który chcemy skopiować, olej, green stuff, kartka/ tekturka, poxilina, papier ścierny (drobny).

Pierwszym krokiem jest przygotowanie elementu który chcemy skopiować czyli należy usunąć nadlewki i reszty ramki.


Następnie należy za pomocą oleju kuchennego (może być coś innego byle było tłuste) natłuścić kopiowany element. Jeśli okaże się że zalaliśmy element olejem należy nadmiar zebrać chusteczką higieniczna czy innym chłonnym materiałem.

Kolejnym krokiem jest rozrobienie green stuffu. Gdy GS już jest gotowy do użycia kładziemy kopiowany element na kartce bądź tekturce i nakładamy na niego GS tak aby powstał zielony placek ale ważne jest to aby nie był za gruby bo forma po wyschnięciu musi być plastyczna. Tak obklejony kopiowany bits zostawiamy do wyschnięcia na kilka godzin.


Gdy nasza zielona masa już wyschnie odrywamy ją od kartki i obmywamy nad wodą. Po usunięciu resztek papieru możemy odzyskać nasz oryginalny element. Sama forma jest już gotowa!Teraz wypada wykonać pierwszą kopię naszego elementu. Do tego celu użyłem poxiliny, ale zanim wprowadzimy poxilinę do formy należy samą formę lekko natłuścić tak jak w przypadku elementu który kopiowaliśmy. Następnie rozrabiamy poxilinę dokładnie tak jak robiliśmy to z GSem i wprowadzamy ją w formę.

Gdy poxilina wyschnie możemy wycisnąć ją z formy. Nadmiar który pozostał (coś w rodzaju nadlewki) usuwamy papierem ściernym. Tym oto sposobem można zużyć bitsa i mieć bitsa.


Powodzenia!

7 komentarzy:

 1. Sposób sprawdziłem i mogę potwierdzić, że jest prosty i skuteczny. Polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że tylko proste elementy tak się da kopiować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało mi się kiedyś skopiować sakiewkę z małym nożem, element ten nie jest płaski jak emblemat a mimo to udało się. Jedynym problemem było wypełnienie formy poxiliną ale i to dało się zrobić przy odrobinie sprytu. Właśnie kombinuję czy udałoby się skopiować tułów krasnoludzkich bersekerów z AoW tą metodą. :D

   Usuń
 3. Ekstra. Wydaje się, że do ram okien będzie jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maniek testował na drzwiach gipsowych i włazie podłogowym, wyszło super!

   Usuń